MENU
Jesteś tutaj: Strona główna / Partnerstwo na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan

Partnerstwo na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan

18 lipca z inicjatywy marszałka województwa Witolda Kozłowskiego zostały podpisane kolejne deklaracje dotyczące wzmocnienia współpracy na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan.

W budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Targu zostały podpisane porozumienia pomiędzy Janem Gąsienicą-Walczakiem, dyrektorem WUP w Krakowie, a burmistrzami i wójtami Powiatu Nowotarskiego. Gmina Czarny Dunajec również  przystąpiła do współpracy. Porozumienie w imieniu gminy Czarny Dunajec podpisał Rafał Wilkus, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnym Dunajcu.

Podpisywane w Nowym Targu deklaracje i porozumienia wpisują się w strategię wspierania mieszkańców w ich rozwoju i dostosowania kompetencji zawodowych do potrzeb pracodawców, która jest realizowana na wszystkich szczeblach administracji. Rynek pracy dynamicznie się zmienia, a Małopolska na bieżąco reaguje na te zmiany, zwłaszcza te związane z zapotrzebowaniem na nowe kompetencje pracujących Małopolan i osób powracających do naszego regionu z zagranicy.

Projekty województwa małopolskiego „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” to konkretna oferta dla mieszkańców naszego regionu - można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego Bilansu Kariery.

Z kolei dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy jest projekt „Nowy Start w Małopolsce”, w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.

W spotkaniu wzięli udział również Andrzej Gut-Mostowy, Poseł na Sejm RP V, VI i VII kadencji, dyrektor PUP w Nowym Targu Maria Sendrowicz oraz dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu Marek Wierzba, który jest również radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Wkrótce więcej szczegółów.