MENU
Jesteś tutaj: Strona główna / Seniorzy z Czarnego Dunajcu z wizytą w Węgorzewie

Seniorzy z Czarnego Dunajcu z wizytą w Węgorzewie

Węgorzewo to niewielkie miasteczko, w którym można odpocząć i zrelaksować się na plażach nad jeziorem Mamry, poznać mazurską kulturę, ale przede wszystkim jest to raj dla żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych. Była to pierwsza wymiana seniorów z Miasta i  Gminy Czarny Dunajec w ramach umowy partnerskiej między naszymi samorządami. Również seniorzy z Węgorzewa z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Klubu seniora gościła w Czarnym Dunajcu w dniach 22-25.06 na I Dniach Miasta Czarny Dunajec.

„Kraina Wielkich Jezior Mazurskich jak nazywany jest ten rejon Polski zrobiła na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. W trakcie wizyty na Mazurach seniorzy uczestniczyli także w obchodach Dni Węgorzewa. Miasto i Gminę Czarny Dunajec reprezentował na Dniach Węgorzewa tutejszy burmistrz Pan Marcin Ratułowski. W trakcie trwających obchodów seniorzy wzięli udział w wydarzeniach towarzyszących imprezie tj. koncerty Anny Dąbrowskiej, występ zespołu Skolim oraz koncert grupy Weekend, które przyciągnęły wielu fanów z okolicznych miejscowości. Ponadto równocześnie w mieście odbywała się edycja  „Lato z Radiem 2023”, a relacja na żywo odbywała się w Programie 1 Polskiego Radia. Dzięki wspaniałej opiece ze strony pracowników Urzędu Miejskiego w Węgorzewie nie było czasu na nudę. Do zwiedzenia było Muzeum Tradycji Kolejowej oraz okazja przejechania się drezyną. Obok Muzeum znajduje się Izba Historyczna Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego Ziemi Węgorzewskiej – „WENDRUSZ”. Seniorzy mieli również okazję zobaczyć Muzeum Kultury Ludowej Ziemi Węgorzewskiej i okolic, a także wejść na wieżę widokową w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, skąd rozpościerał się wspaniały  widok na Węgorzewo. Kolejną  atrakcją w jakiej brali udział seniorzy był rejs statkiem do Sztynortu, a następnie zwiedzanie Wilczego Szańca - kwatery głównej Hitlera podczas II Wojny Światowej na terenie Polski.

W ramach integracji z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Związku Emerytów i Rencistów oraz Klubu Seniora z Węgorzewa seniorzy brali udział w uroczystej kolacji, podczas której wspólnej zabawie i śpiewom nie było końca. W ostatnim dniu pobytu była okazja do spędzeniu kilku chwil na plaży miejskiej nad jeziorem Mamry.

Ponadto delegacja pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Czarnego Dunajca odwiedziła Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Węgorzewie, którego dyrektorem jest Pani Dorota Giczewska.

Niestety wszystko co miłe dobiega końca i po dwunastu godzinach jazdy autokarem w godzinach nocnych grupa wróciła na Podhale. Podziękowania należą się władzom Węgorzewa oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Węgorzewie za wspaniałe przyjęcie, gościnność, za wiele atrakcji, które wypełniły czas pobytu.

 

 

Słowa wdzięczności należą się również władzom Miasta i Gminy Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Czarnego Dunajca oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnym Dunajcu za  zorganizowanie wizyty naszych Seniorów i  poświęcony czas. Słowa uznania za prawdziwy i szczery uśmiech, wspaniałą atmosferę, wzajemną integrację między uczestnikami należą się osobom biorącym udział w wyjeździe.

 

Opr.

Anna Schull

Rafał Wilkus

zdj. własne oraz UM Węgorzewo