MENU
Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta wyjazdu dla uchodźców z Ukrainy

Oferta wyjazdu dla uchodźców z Ukrainy

Formularz zgłoszeniowy

Реєстрація для виїзду за кордон біженців з України / Zapisy na wyjazd za granicę dla uchodźców z Ukrainy – ZHP Chorągiew Krakowska

Реєстрація для виїзду за кордон біженців з України / Zapisy na wyjazd za granicę dla uchodźców z Ukrainy – ZHP Chorągiew Krakowska


Вітання, У співпраці з організаціями з інших європейських країн ми хотіли б допомогти біженцям війни з України розпочати новий розділ у своєму житті. До нас звернулися неурядові організації та органи місцевого ...

krakowska.zhp.pl

DODATKOWO PRZESYŁAMY INFORMACJE DOTYCZĄCE MOŻLIWOŚCI WYJAZDU – ZGŁOSZENIA PRZEZ FORMULARZ - decyduje kolejność zgłoszeń!!!

NIEMCY – termin wyjazdu 30 marca

Niemcy. Jest możliwość przewiezienia i zakwaterowanie bezpłatnie 20 chętnych – tylko uchodźcy z Ukrainy.

Stąd zwracamy się z prośbą o wsparcie w dotarciu do osób chętnych na wyjazd i kontakt z przedstawicielami gminy w tym temacie


Planowany wyjazd do Sömmerdy  w  środę 30 marca 2022 r.(przyjazd do małopolski, może być Kraków)

Oferują nocleg w 2, 3 i 4 pokojowe apartamenty (mieszkania), potrzebna dokładnych liczb i informacji  (ile matek / ile dzieci), władze Sommerdy współpracują  z lokalnymi organizacjami w celu zapewnienia podstawowego sprzętu i będą szukać rodzin do objęcia patronatem, aby mogły opiekować się uchodźcami. Pomoc w wyżywieniu i odzieży zapewniana przez mieszkańców i Czerwony Krzyż. Zapewniona pomoc psychologiczna przez Czerwony Krzyż.

Matki z dziećmi, ob. Ukrainy, bez ograniczeń w zakresie dokumentów, wjazd po 24.02.22

SZWECJA – termin wyjazdu 1 kwietnia 2022

Szwedzki podmiot Care Bridge Daveed Walzer skoncentrowany na zapewnieniu transportu dalekobieżnego (autobusowego i lotniczego) oraz zakwaterowania zgłosiło gotowość pomocy obywatelom Ukrainy przesiedlonym przez wojnę; z naciskiem na podróże do i mieszkania w Szwecji.

Planowany jest wyjazd grupy ok 50 osób do Sztokholmu w dniu 1 kwietnia 2022 r. /miejsce wyjazdu Kraków/

 

Organizacja zapewnia:

• W pełni licencjonowane autobusy i kierowcy dla maksymalnie 55 osób

• Ukraińskojęzyczny opiekun autobusowy

• Przed przyjazdem do Szwecji dopasowujemy każdą ukraińską rodzinę do rodziny goszczącej w Szwecji. Wszystkie rodziny goszczące przechodzą kontrolę przeszłości i zgadzają się zapewnić początkowe wyżywienie i zakwaterowanie do czasu, aż Szwedzki Urząd Migracyjny zacznie bezpośrednio udzielać pomocy.

• Przybycie do naszego Welcome Center; gdzie są przedstawiane rodzinom goszczącym. Welcome Center funkcjonuje również jako ośrodek kultury, w którym mogą spotykać się i otrzymać wskazówki dotyczące procesu azylowego.

Wymagane dokumenty :

Wjazd do Szwecji uchodźców z Ukrainy jest dozwolony na podstawie paszportu obywatela Ukrainy lub innego dokumentu identyfikującego tę osobę.

Przekraczanie granicy bez biometrycznego paszportu zagranicznego (również dzieci) jest dozwolone pojazdem lądowym (samochód, autobus) oraz pieszo.

Podróż samolotem, w sytuacji gdy  dzieci nie mają paszportów zagranicznych – konieczne  wstawienie zdjęcia dziecka (rozmiar 3,5X4,5) do paszportu zagranicznego jednego z rodziców w najbliższej Ambasadzie/Konsulacie Ukrainy.

Przekraczanie granicy ze zwierzętami domowymi jest dozwolone (jeśli nie ma dokumentów dotyczących zwierząt domowych - dozwolone).

Uchodźcy z Ukrainy w transporcie publicznym Sweden SL i Arlanda Express podróżują bezpłatnie.  Pozyskane informacje znajdują się w załączonym pliku.

Podmiot odpowiedzialny za transport:  Care Bridge- Transport Anna Viani Kierownk ds. operacji transportowych +44 7580 620322

anna@carebridge.pomoc

Ważna informacja:

Zgodnie z Dyrektywą UE w sprawie ochrony czasowej Szwecja przyjmuje uchodźców z Ukrainy i zapewnia ochronę czasową na 1 rok z możliwością przedłużenia.

Szczegółowe informacje pod linkiem (w języku ukraińskim): https://bit.ly/3KHhI6l

Ochrona tymczasowa dotyczy:

- obywatele Ukrainy, którzy mieszkali na terytorium Ukrainy w dniu 24 lutego i zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu inwazji wojsk rosyjskich.

- osoby, które mają azyl polityczny na Ukrainie.

- członkowie rodziny z dwóch pierwszych kategorii (mąż/żona (w tym rzeczywiste związki małżeńskie) i małoletnie dzieci, inni bliscy krewni, jeśli mieszkali razem i byli na utrzymaniu osoby z dwóch pierwszych kategorii.

https://www.travelplanet.pl/przewodnik/zdjecia/szwecja/sztokholm/

Podmiot kierujący ofertę:  Daveed Walzer Dyrektor Zarządzający www.carebridge.pomoc  e daveed@carebridge.help

https://www.gofundme.com/f/carebridge-daveed-ukraine

Podmiot już jeździł z Przemyśla do Sztokholmu; z pierwszymi 20 rodzinami, które przyjechały i zakwaterowały się w ostatnim tygodniu.

Ich praca została zaprezentowana kilka tygodni temu w CNN - Anderson Cooper 360.

https://twitter.com/CNN/status/1502100335065772032

Koordynatorem oferty jest ZHP

HISZPANIA - wyjazd

CARITAS DIOCESANA DE VIC wraz z  gminą VIC w prowincji Barcelona w Hiszpanii rozpoczęła projekt „W domu” dotyczący pilnego przyjmowania osób pochodzenia ukraińskiego, którzy  po 24 lutego 2022 roku opuścili Ukrainę z uwagi na działania wojenne.

Projekt działa  w  komunikacji z: Hiszpańskim Biurem  Pomocy Uchodźcom Ministerstwa Integracji Społecznej, Ubezpieczeń Społecznych i Migracji, która proponuje ramy etyczne i prawne przyjmowania uchodźców. Projekt skupia się na przyjęciu obywateli Ukrainy w mieście Vic i jest realizowany we współpracy z  wolontariuszami Gaia Sanctuary Foundation. 

Podmiot zagraniczny przyjmujący uchodźców CARITAS DIOCESANA DE VIC FRANCISCO JAVIER QUIRÓS SAN ROMAN ( SECRETARIO TÉCNICO)

NURIA CALLÍS AREÑAS (DIRECTORA) FQUIROS@CARITASDIOCESANAVIC.CAT  tel. +34650566253;   +34938860483

Zapewniają zakwaterowanie, odzież, jedzenie w klasztorach, domach zborów, schroniskach kościelnych. 3 ciepłe posiłki dziennie, gotowane we własnych kuchniach, swobodny dostęp do kuchni. Pomoc rzeczowa: leki, przybory toaletowe, karty telefoniczne wg zgłaszanych potrzeb, Caritas udostępnia psychologów, pomoc pielęgniarki. Pozyskane informacje znajdują się w załączonym pliku.

Liczba osób do relokacji: 100.

Podmiot odpowiedzialny za transport

Istnieją dwie możliwości: pierwsza to poinformowanie Fundacji Sanktuarium Gaia przez koordynatora w Krakowie o dniu i przybliżonej godzinie odjazdu autokaru, abyśmy mogli go wysłać z Hiszpanii, pamiętając, że podróż do Krakowa zajmie około dwóch dni. Albo druga opcja, że koordynator w Krakowie organizuje bezpośredni autokar z Polski i że Fundacja Gaia Sanctuary za niego płaci, po zatwierdzeniu kwoty.

Zweryfikowaliśmy ofertę poprzez

- rozmowę z przedstawicielami Fundacji Santuario Gaia (są na miejscu w Krakowie i jedna osoba mówi po polsku)

- kontakt telefoniczny z p. Marią Nurią Callis y Arena, Dyrektorem Caritas Diecezji Vic w mieście Vic  w prowincji Barcelona w Hiszpanii.

My rozpowszechnimy ofertę w szerokim zakresie.

Zdjęcia

https://pl.depositphotos.com/stock-photos/vic-barcelona-plaza.html